4 Nisan 2017 Salı

Singapur'da Neler Yapılır, Singapur'da Nereler Gezilir

Singapur biz denizcilerin en uğrak yerlerinden birisi olduğundan ve buraya daha önce 4 defa gelmiş olmam sebebiyle, bu güzel ve düzenli şehir-ülkeyi anlatmak istedim. Singapur o kadar düzenli ve kurallara bağlı bir ülke ki yerlere bırakın çöp atmayı, yere tükürmek ve yolda yürürken sakız çiğnemenin dahi para cezasının olduğu tam bir ceza şehri. Zaten sokaklarda satılan Singapore is a fine city, Singapur ceza şehridir tişörtlerinden de bulabileceğiniz daha birçok cezanın olduğu bu ülke şehirde büyük mega yapılardan lüks otellere ve kumarhanelere dilediğiniz modernizmi görebilirsiniz. Benim gezebildiğim ve planlayıp vaktimin yetmediği yerleri listeler halinde yazmaya başlıyorum;

1-Orchard Road : Orchard Road, Singapur'da lüks mağazaların yoğunlukta bulunduğu ve alışveriş meraklılarının çok seveceği bir cadde olup aynı zamanda sıcak ve nemli olan Singapur'da benim için bir kaçış noktası olan AVM'lerin bulunduğu bir cadde.2-Botanik ve Orkide Bahçesi : Orchard Road'un hemen devamında bulunan Botanik ve Orkide bahçesi Singapur'un bir başka güzelliklerinden ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

3- Çin Mahallesi (ChinaTown) : Singapur'da gezmekten ve alışverişten en keyif aldığım yer kuşkusuz Çin mahallesidir. Her türlü yiyecek, alışveriş için eşyalar ve gezilebilecek hoş caddeleri ile Çin mahallesi her Singapur'a gittiğimde mutlaka uğradığım büyük bir mahalle.


4-Little India : Çin mahallesi kadar gezmekten keyif aldığım bir diğer ikinci güzel mahalle Hint mahallesidir. Güzel yapıları, Hint mutfağı sevenler ve özellikle teknolojik eşya satan meşhur Mustafa Center'in bulunduğu bu güzel mahalle, Singapur'a gelenlerin mutlaka uğraması gereken noktalardan bir tanesi.


5-Singapur Hayvanat Bahçesi : Hayvan severler ve hayvanları doğal ortamlarında olmasa bile ona yakın bir ortamda görmek isteyenler için güzel ve gidilmesi gereken bir uğrak. Burada Beyaz Aslan'dan tutun da Deniz Aslan'ına kadar maymun,zürafa,zürafa birçok hayvanı görme şansına sahip oluyorsunuz. 

6-Singapore Flyer : Dünya'nın en yüksek dönme dolabı ve Singapur'un simgelerinden olan 'Singapore Flyer' 165 metre yüksekliğinde olup Singapur'u kuş bakışı görme şansına sahip olacağınız mükemmel bir deneyim sunuyor.


7- Sentosa Adası: Sentosa adası Singapur'dan teleferik ile gidebileceğiniz ve birçok aktivitleri yapabileceğiniz küçük ve sevimli ada.

14 yorum:

 1. Vay canına...Belki bir gün!
  Çok güzel yazmışsınız yine.Teşekkürler ^_^
  Özellikle Singapore Flyer'a binmek gerek ölmeden önce bence ~

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, umarım bir gün binersiniz :)

   Sil
 2. süper olmuş makaleniz sayesinde singapuru gezmiş gibi oldum teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Yere çöp atmak,tükürmek cezaları, ne güzel cezalar mış öyle^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle, çıplak ayakla sokakta gezmek mümkün :)

   Sil
 4. O dönme dolaba binmek de cesaret ister:)Bu kadar kuralcı olduğunu bilmiyordum Singapur' un.

  YanıtlaSil
 5. Gitmek istediğim yerlerden birisi :) İnşallah ben de birgün gidebilirim ^^
  Kuralları da hoşuma gitmedi değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bir gün gitme şansınız olur :)

   Sil
 6. Sanırım o Çin Mahallesi doğal bir film platosu. En azından fotoğraf öyle gözüküyor. Çağırdınız geldim. Selamlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz, sanırım olabilir :)

   Sil